OXY-GENEO

Dodatkowe informacje

  • Czas trwania: 40 minut
  • Cena: 200 zł
  • Osoby wykonujące zabieg: Monika Więcek, Monika Cała, Aleksandra Bartnicka

OXY-GENEO – nowoczesna oxybrazja, Skierniewice

Oksybrazja to zabieg pożądany szczególnie przez tych pacjentów, których skóra wymaga intensywnej regeneracji i odświeżenia. Często jest on łączony z inną procedurą, która nosi nazwę infuzja tlenowa. Korzyści z obu tych zabiegów możesz czerpać decydując się na wizytę w naszych gabinetach w Skierniewicach.

Kilka efektów jednocześnie

Urządzenie Geneo firmy Pollogen wykorzystuje naturalne procesy biologiczne organizmu i pozwala uzyskać jednocześnie 3 rezultaty pielęgnacyjne:

  • złuszczenie zewnętrznych warstw skóry,
  • wchłanianie składników aktywnych rewitalizujących skórę,
  • dotlenienie skóry od wewnątrz.

Wśród licznych korzyści można jeszcze wymienić krótki czas wykonania samego zabiegu, błyskawiczną rekonwalescencję oraz widoczne natychmiast efekty, potwierdzone klinicznie. Ponadto zabieg oxybrazji jest rekomendowany przez nasze skierniewickie studio urody dla każdego typu karnacji i typu skóry.

Mechanizm działania – szczegóły zabiegu

W wyniku połączenia opatentowanej kapsułki oraz indywidualnie dobranego koktajlu terapeutycznego bogatego w składniki aktywne dochodzi do reakcji chemicznej na powierzchni naskórka. Zostaje wytworzona niezliczona ilość małych pęcherzyków wypełnionych CO2, które na powierzchni skóry pękają. W ten sposób skóra otrzymuje bodziec, że coś niedobrego zadziało i należy uruchomić procesy naprawcze. Prowadzi to do fizjologicznej reakcji organizmu zwanej „efektem Bohra”, który polega na:

- zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu i wysłania krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego skóry, co powoduje natychmiastowym dotlenieniem skóry,

- polepszeniu metabolizmu

- zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włosowatych

 

Odpowiednio złuszczona i dotleniona skórą jest gotowa do tego, aby wchłonęła substancje aktywne znajdujące się w zaaplikowanych koktajlach dostosowanych do potrzeb pacjenta.

 

Korzyści jakie daje zabieg:

 

- efekty potwierdzone klinicznie

- krótki czas zabiegu

- widoczne efekty po zabiegu

- bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności

- doskonały dla każdego typu karnacji i typu skóry

 

Przeciwskazania do zabiegu:

 

- nowotwór (5 lat po terapii)

- ciąża (1 trymestr)

- wszystkie zmiany aktywne na obszarze zabiegowym takie jak: egzema, wysypka, obrzęk, mocno opalona lub uszkodzona skóra, aktywny trądzik, trądzik różowaty, zapalenie skóry, łuszczyca, aktywna opryszczka

- zaburzenia naczyniowe

- przerwanie ciągłości skóry

- cukrzyca (nieustabilizowana)

User Login Form