KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

Dodatkowe informacje

  • Czas trwania: 60 minut
  • Cena: 100 zł
  • Osoby wykonujące zabieg: Monika Więcek

Czas trwania pierwszej konsultacji to ok. 60min. W tym czasie dokonamy szczegółowiej analizy przyczyn Twoich problemów z włosami i skórą głowy poprzez specjalistyczne badania diagnostyczne i krótki wywiad dotyczący Twojego trybu życia, przebytych chorób, przyjmowanych leków, stosowanej diety, dotychczasowej kuracji i innych czynników mogących mieć bezpośredni wpływ na problem pacjenta. Następnie trycholog dokona analizy stanu włosów i skóry głowy przy pomocy mikrokamery.  Badania trichoskopowe, pozwala ocenić zaburzenia strukturalne w obrębie łodygi włosa, ale także ułatwia wykrycie czopów mieszkowych, pierścieni wokół mieszków oraz flory bakteryjno-grzybiczej, będącej przycyzną wielu schorzeń. Następnie pobierzemy kilka włosów (5-10) z różnych miejsc głowy pacjenta, w celu wykluczenia anomalii korzeni włosów według trichodiagramu. W razie konieczności wykonania analizy pierwiastkowej włosów wycina się 0,3g włosów o długości 3-4cm od skóry głowy. We włosach znajdują się mikroelementy, które są dokładnym odzwierciedleniem ilości pierwiastków magazynowanych przez organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Niedobór tych pierwiastków śladowych powoduje m.in. zaburzenia dermatologiczne takie jak łuszczyca, wypadanie włosów, bielactwo, itd.  W badaniu analizy oznaczanych jest 30 pierwiastków i 17 proporcji międzypierwiastkowych, co pozwala na interpretacje dalszego postępowania oraz ustalenie zaleceń pokarmowych i terapeutycznych w celu zniwelowania danego problemu. Rodzaje zabiegów trychologicznych oraz ich częstotliwość są indywidualnie dobierane pod potrzeby danego klienta trychologicznego. Ich przebieg jest ustalany na podstawie wywiadu z pacjentem, badania trichoskopowego i badań laboratoryjnych. Ostatanim etapem konsultacji jest wspólne założenie celów i dobór preparatów do pielęgnacji domowej.

BADANIA LABORATORYJNE

W większości przypadków pacjent kierowany jest na dalsze badania laboratoryjne. Trycholog informuje, które badania mogą być refundowane przez NFZ. Wykonane badania należy przesłać drogą mailową. Wszystkie wyniki są poufne i są przechowywane w naszej wewnętrznej dokumentacji.

Jeśli pacjent wykonywał już badania laboratoryjne do roku wstecz od daty konsultacji, zobowiązany jest do zabrania ich na pierwszą konsultację.

Cena konsultacji podstawowej: 100zł

Cena konsultacji rozszerzonej o specjalistyczne badania: określana indywidualnie

User Login Form