Plasma

Dodatkowe informacje

  • Czas trwania: ok. 1 godzina
  • Cena: lifting powiek: 1000 zł; likwidacja wiszących worków pod oczami: 1000 zł; „zmarszczki palacza”: 700 zł; usuwanie pojedynczych zmian skórnych: od 30 zł; opadający owal twarzy i lifting innych obszarów: cena ustalana indywidualnie.
  • Osoby wykonujące zabieg: Monika Więcek, Monika Cała

Eksperci wyjaśniają, że plazma to jest fragment powietrza, w którym dokonuje się wyładowanie elektryczne.

Mamy wtedy do czynienia ze zjonizowanymi cząsteczkami albo atomami. Plazma występuje w wyładowaniach atmosferycznych- czyli inaczej w piorunach. Wywołana podczas zabiegu swego rodzaju „burza” na powierzchni naskórka generuję wysoką temperaturę, której skutkiem jest miejscowa ablacja-odparowanie naskórka. Mikrouszkodzenia stają się sygnałem dla zdrowych komórek tkanki do działania regenerycyjnego i uruchamiają się naturalne procesy naprawcze skóry, dochodzi do stymulacji fibroblastów- komórek odpowiedzialnych za produkcje kolagenu i elastyczny-a tym samym zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Wraz ze wzrostem kolagenu w skórze poprawie ulegają parametry nawilżenia i struktury skóry. Dochodzi do proliferacji naskórkowej- tworzenia nowych komórek skóry i zlikwidowania blizn potrądzikowych, bruzd i zmarszczek wynikających z upływu czasu, a także szarego i zmęczonego kolorytu skóry. Tak intensywna przebudowa tkanek daję możliwość walki z takimi problemami jak: wiotkość skóry, opadający owal twarzy, ubytki kolagenu. Zabieg jest alternatywą dla skalpela skuteczność tej metody jest porównywana do efektów osiąganych w chirurgii estetycznej. Metoda jest całkowicie bezinwazyjna. Nie powoduje krwawienia i pozwala na wykonanie korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu.

wskazania do zabiegu:

- redukcja zmarszczek

- blizny

- nierówna tekstura skóry

- opadające powieki

- intensywna przebudowa skóry

- rozstępy

- brodawki

- włókniaki

- redukcja trądziku

 

przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża i karmienie piersią

- nowotwory

- cukrzyca

- łuszczyca

- bielactwo

- skłonność do tworzenia bliznowców

- infekcje skórne

- schorzenia zaburzające proces gojenia się ran

- epilepsja

- wypełniacze, botox (1 miesiąc)

- samoopalacz

- retinoidy

- otwarte zmiany skórne

 

częstotliwość wykonywania zabiegów:

 

seria zabiegów pry redukcji oznak starzenia: 1-4 zabiegów w odstępach miesięcznych

seria zabiegów przy redukcji blizn i rozstępów dobierana indywidualnie: 4-10 zabiegów w odstępach miesięcznych

postępowanie po zabiegu:

 

Okres rekonwalescencji trwa do 3 dni. Po zabiegu widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni. Może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddawanej zabiegowi. Należy unikać miejsc narażonych na infekcję: basen, sauna, siłownia, solarium.

User Login Form