Zastosowanie lasera w medycynie estetycznej
Laser już dość silnie zakorzenił się w medycynie estetycznej i kosmetologii, choć można by powiedzieć, że dopiero co jego wykorzystanie raczkowało. Specjaliści wykorzystują różne rodzaje laserów, jednak kluczowe jest oddziaływanie wiązki na konkretny problem skórny i wysoki poziom skuteczności tego rodzaju zabiegów. Często zgłaszając się do gabinetu w poszukiwaniu pomocy z konkretną dolegliwością czy zmianą na skórze, zupełnie nie przypuszczamy, że najlepszym rozwiązaniem okaże się wykorzystanie lasera.
Jednak pozwala on skutecznie pozbyć się wielu problemów estetycznych. Warto jednak pamiętać, aby zawsze korzystać z usług doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych specjalistów w tym zakresie. Jest to bowiem zabieg dość inwazyjny, więc wiąże się z przeciwwskazaniami, które należy wyeliminować.
Kiedy korzysta się z lasera w kosmetyce i medycynie estetycznej?
Laser dał się poznać jako skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, a stosowane obecnie rozwiązania w tym zakresie nie tylko pozwalają na osiągnięcie oczekiwanego efektu, ale również są bezbolesne, co jest wyjątkowo ważne dla wielu osób. Laseroterapia to również sposób na młodą, piękną i gładką skórę. Laser pozwala bowiem skutecznie usuwać przebarwienia, plamy starcze czy piegi, również dzięki niemu pozbywamy się niechcianych tatuaży. Usuwanie zmarszczek, rozstępów czy cellulitu to również grupa niezwykłych właściwości, które można wykorzystać w wielu zabiegach. Działanie lasera jest bardzo precyzyjne. Dlatego zwykle koncentruje się na konkretnym problemie skórnym. W gabinecie medycyny estetycznej z pewnością dowiemy się, czy problem naszej skóry może zostać rozwiązany dzięki wykorzystaniu lasera.
Jak działa laser?
Wiązka emitowana przez specjalne urządzenie koncentruje się na komórkach naszej skóry, w większości przypadku barwnikowych. W przypadku usuwaniu zbędnego owłosienia niszczy komórki barwnikowe znajdujące się w mieszkach włosowych i uniemożliwia ponowny wzrost włosa. Oddziaływanie na głębsze warstwy skóry będzie z kolei stymulować ją do intensywnej regeneracji.