Pozbądź się trądziku

Problem trądziku to już nie tylko domena nastolatków. Coraz częściej w swoim gabinecie MW CLINIC spotykam się z dorosłymi pacjentami borykającymi się z nieustającym, często już wieloletnim problemem skóry trądzikowej. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż, przyczyn powstawania trądziku może być wiele. Leczenie zwykle jest takie samo. Jeśli chorzy udadzą się do dermatologa, zwykle otrzymują silne leki na bazie izotretynoiny, tetracykliny lub innych pochodnych retinolu. Jeśli zaś podejmują walkę na „własną rękę”, zwykle stosują nieudolne próby leczenia z wykorzystaniem zasłyszanych od znajomych metod, które jeszcze bardziej pogarszają stan ich skóry, jak np. bardzo popularne nadmierne przesuszanie zmian zapalnych przy użyciu maści CYNKOWYCH lub toników na bazie ALKOHOLU.

Ciekawą również metodą, niegdyś bardzo popularną, było „wystawianie buzi na słońce”. Każdy, kto choć raz miał problem z trądzikiem, doskonale zna te wszystkie dziwne sposoby. W efekcie dało nam to plagę skór: tłustych – odwodnionych (najtrudniejszych do pielęgnacji). DRODZY PACJENCI, jako ekspert urody i wieloletni terapeuta apeluję, żebyście w pierwszej kolejności udali się do specjalisty – fachowca od pielęgnacji skóry.

Bardzo często problem trądziku to nie choroba, a jedynie niewłaściwa pielęgnacja! Czasem wystarczą niewielkie zmiany w codziennym dbaniu o skórę i problem znika. Jeśli jednak za bardzo uszkodzicie skórę, swoimi własnymi metodami – terapeuta może potrzebować nawet kilku miesięcy, aby doprowadzić waszą skórę do homeostazy, czyli tak zwanej równowagi.

NASZE ROZWIĄZANIE dostępne w MW CLINIC:

  • Zakażenie mikrobiologiczne (propionibacterium acne)

-> nasze rozwiązanie:  Platforma laserowa Alma HARMONY PRO, światłolecznictwo – Acne 420-950 nm (ok. 8 zabiegów, w zależności od nasilenia problemu) 

  • Ewolucja gruczołów łojowych do nienaturalnych rozmiarów, tym samym nadprodukcja łoju 

-> nasze rozwiązanie: Infuzja tlenowa/sonoforeza – ultradźwięki na ampułce seboregulującej, wpływającej na inwolucje gruczołu łojowego i zmniejszenie jego rozmiarów. Zahamowanie produkcji łoju w nadmiernych ilościach.

  • Niewłaściwe pH skóry i nieprawidłowa flora bakteryjna

-> nasze rozwiązanie: Zabiegi z użyciem kwasu salicylowego i odpowiednie maski na bazie kwasu mlekowego przywracające naturalne pH skóry.

  • Zaczopowanie ujścia mieszka włosowego trądzik grudkowy, nadmierna keratynizacja i zbyt duża ilość martwych komórek naskórka, które czopują prawidłowe uwalnianie łoju

-> nasze rozwiązanie: Zabiegi keratolityczne i złuszczające – peelingi laserowe/chemiczne/fizyczne

  • Niedotlenienie skóry, wysoka ilość wolnych rodników

-> nasze rozwiązanie: Prądy D’arsonvala w terapii łączonej z zabiegami antyoksydacyjnymi przy użyciu przeciwutleniaczy.

  • Nieszczelny cement komórkowy, nadmierna utrata transepidermalnej wody przez naskórek, skutkująca przesuszeniem i generująca sygnał dla gruczołów łojowych, aby uruchomić procesy szczególnej ochrony skóry. Efekt: większa produkcja naturalnego filmu okluzyjnego (sebum)

-> nasze rozwiązanie: Zabiegi lipidowe – odbudowujące płaszcz hydro-lipidowy skóry w połączeniu z zabiegami silnie nawadniającymi skórę.

  • Trądzik pochodzenia idiopatycznego

-> nasze rozwiązanie: testy na nietolerancję pokarmową

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top