Opadające powieki – Ekspert radzi!

Objawy: Wiszący fałd wiotkiej skórki, zlokalizowany na ruchomej powiece. 

Przyczyny: Procesy starzenia skóry, postępują wraz z wiekiem już od 21-25 roku życia. Dochodzi do spadku aktywności fibroblastów- komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym utraty jędrności i napięcia skóry. Na powiekach, nasza skóra jest bardzo cieniutka, a ilość fibroblastów jest niewielka. Dlatego to właśnie oczy jako pierwsze, ulegają siłom grawitacji i tracą swój młody wygląd. W efekcie, zmęczone powieki dają wrażenie “wiekowego spojrzenia” nawet wśród stosunkowo młodych osób.   


Jak zapobiegać?
W celu uniknięcia problemu “opadającej powieki” należy stosować odpowiednią profilaktykę domową, w tym: właściwą pielęgnację okolicy oka, opartą o codzienne rytuały kosmetyczne i komplementarną suplementacje doustną. Bardzo ważne jest endogenne (czyli wewnętrzne – “od środka”) dostarczenie potrzebnych skórze komponentów. Tutaj, z pomocą przychodzi nutrikosmetyka lub odpowiednia dieta. W nutrikosmetykach zamknięte jest całe bogactwo natury, potrzebne skórze do zachowania aktywności biologicznej na lata. Utrzymanie skóry w odpowiedniej kondycji wymaga od nas przede wszystkim systematyczności i powinno stać się naszym rutynowym działaniem. Przede wszystkim istotną rolę odgrywają produkty kosmetyczne jakie używamy do pielęgnacji delikatnej skóry oczu. Cienka skóra oczodołu i powiek, potrzebuję dużo silniejszych i bardziej skondensowanych preparatów. Warto zwrócić uwagę na to jakie surowce i w jakich stężeniach, obecne są w naszym kosmetyku. Szukaj produktów z zawartością glicyny i proliny- będących budulcem kolagenu oraz tych, w skład których, wchodzi retinol- już bezpośrednio stymulujący produkcję włókien kolagenowych. Nawykiem powinna stać się codzienna gimnastyka mięśni w okół oczu oraz odpowiedni masaż poprawiający ukrwienie tkanki. 


Jak walczyć?
W przypadku zaobserwowania problemu, działania prewencyjne, niestety nie wystarczą. W takiej sytuacji doraźna pielęgnacja domowa powinna być jedynie formą podtrzymywania efektów terapii gabinetowej. Do tej pory jedynym rozwiązaniem była chirurgia plastyczna, która wyłączała pacjenta z życia na kilka tygodni. Dzisiaj kosmetolodzy wychodzą na przeciw i proponują nieinwazyjną blefaroplastykę powiek, tak zwany niechirurgiczny lifting powiek, bez okresu rekonwalescencji i bólu. MW CLINIC oferuję zabiegi przy użyciu PLASMY IQ- jest to technologia wykorzystująca zjonizowany gaz, którego deponacja na powierzchni ruchomej powieki powoduję obkurczenie włókien kolagenowych i likwidacje wiszących fałdów wiotkiej skóry. Oko otwiera się, dając efekt świetlistego, wręcz energetyzującego spojrzenia osoby młodej i pełnej wigoru. Zabieg jest bezpieczny i rekomendowany prewencyjnie wszystkim po 35 r. ż.  

mgr Monika Więcek 
Specjalista Kosmetolog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top