Depilacja laserowa przez cały rok – Ekspert radzi!

Czy wiesz, że depilację laserową można wykonywać cały rok? Wielu pacjentów pyta mnie, czy możemy zmniejszyć czas między zabiegami, żeby zdążyć przed latem. Odpowiedź jest prosta: nie możemy i nie musimy!

Dlaczego? Bardzo ważne jest rozpoczęcie terapii i zakończenie jej w terminie zalecanym przez kosmetologa. Odstępy czasowe między zabiegami odgrywają kluczową rolę w kwestii powodzenia terapii. W trakcie jednego zabiegu usuwamy jedynie włosy, które są w fazie ANAGENU (w fazie wzrostu włosa, inaczej mówiąc – w fazie ŻYJĄCEJ). Pozostałe włosy w fazie KATAGENU (faza spoczynku) i TELO- GENU (faza wypadania), nie ulegną zniszczeniu. Zalecany odstęp między depilacjami ma zadanie pozwolić włosom przejść odpowiedni cykl, by w momencie zabiegu jak największa ich ilość znalazła się w fazie wzrostu. Przychodzenie na epilację laserową w nieodpowiednim czasie powoduje  ciągłe oddziaływanie na te same cebulki, a tym samym nieustanny brak efektu. Dlatego nie wolno po 3 zabiegach zaprzestać epilacji (na czas lata) i wrócić do niej, po upływie zbyt długiego okresu.

Moją radą jako magistra kosmetologii, a także Wiceprezesa Krajowej Izby Kosmetologii i właściciela skierniewickiego MW CLINIC jest przede wszystkim wybór PROFESJONALNEGO gabinetu kosmetologicznego, który świadczy usługi na najwyższym poziomie. Dostępna obecnie technologia pozwala wykonywać zabiegi przez cały rok, we wszystkich strefach klimatycznych i na wszystkich fototypach skóry. 

Drodzy pacjenci, zauważcie proszę, że są kraje na świecie, w których lato się nie kończy, a ludzie charakteryzują się różnym kolorem skóry – od białych karnacji, po czarne w przypadku Afroamerykanów. Dla dobrego lasera, który potrafi usunąć włosy u osób z fototypem VI (ciemnobrązowa lub czarna skóra) nasza europejska opalenizna to nie problem! W naszej klinice oferujemy Państwu najbardziej precyzyjną i najbezpieczniejszą epilację technologią diodową o długości fali 810 nm. 

Badania pokazują, że to najbardziej skuteczna długość wiązki do usuwania włosa (posiada największe powinowactwo do melaniny, zawartej we włosie, dlatego może usunąć również włosy jasne). LASER VECTUS to swego rodzaju ASTON MARTIN w świecie laserów. 

Zapraszam do MW CLINIC, przekonajcie się sami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top